С напредъка на технологиите естетичните процедури за грижа за кожата стават все по-иновативни и ефективни. Те предоставят безопасни решения за отстраняване на несъвършенствата и дават сигурен и качествен резултат. Сред тях се нарежда и радиочестотният лифтинг с RF Pixel, който е един от най-популярните и желани сред пациентите методи за подмладяване и освежаване на външния вид.
Какво представлява радиочестотен лифтинг?
Радиочестотният лифтинг е апаратна процедура, предназначена за стягане на кожата, заличаване на бръчките и оформяне контура на лицето. Тя е неинвазивна и осигурява трайни резултати без нужда от дълъг възстановителен период.
Освен за лице, е подходяща и при наличие на дефекти и неравности по шията и деколтето. За извършването ѝ се използва радиочестотна енергия, която прониква в дълбоките слоеве на кожата и стимулира производството на колаген и еластин.
Трите основни стъпки за изпълнение на процедурата са:
- Механично третиране с ролер – с помощта на специален радиочестотен ролер се прави микроперфориране на предварително зададена дълбочина, като се образуват фини каналчета в дермата.
- Повърхностно заглаждане на кожата – ролерът образува невидими микроплазмени искри за активиране на нов колаген, подобрение на циркулацията и изсветляване на тена.
- Въвеждане на активни вещества – чрез усъвършенствания Impact накрайник и ултразвуково налягане, в подкожието се влагат различни серуми с хиалуронова киселина, витамини, пептиди, избелващи и други съставки.
Процедурата комбинира аблативен, термален ефект за стимулиране на нов колаген и ултразвуково проникване на подкожни серуми, а действето се срявнява на безиглена мезотерапия.
Предимства на радиочестотния лифтинг
Процедурата радиочестотен лифтинг на лице се отличава с редица предимства, които я правят предпочитаният избор на много пациенти. Техниката на изпълнение не изисква разрези и шевове и не оставя следи от наранявания. С помощта на локална анестезия под формата на крем, тя протича безболезнено без осезаем дискомфорт.
Процедурата е свързана с кратък възстановителен период, а ефектът ѝ е сравним с мощен ресърфейсинг. Освен това, тя е и универсална, тъй като е подходяща за приложение върху широк спектър от кожни проблеми – от бръчки и отпусната кожа до разширени пори, акне, петна и белези.
С какво се отличава RF Pixel?
RF Pixel е модул, който използва микроплазмена технология за постигане на млада и стегната кожа с подобрени структура, еластичност и плътност. Той е патент на Alma Laser и част от многофункционалната платформа Accent Prime. Съчетава иновация и качество с висока прецизност на работа.
При използването си RF Pixel дава възможност за ръчна настройка от страна на специалиста. Това позволява определяне степента на ефекта, който упражнява, в зависимост от характеристиките и нуждите на кожата. А комбинацията с Impact технологията и доставянето на активните съставки в дълбочина, значително допринася за добрите и усилващите се във времето резултати.
За трайно възвръщане на естествения и красив външен вид на кожата на лицето, можете да запишете своя час за консултация в нашата клиника и сами да се уверите в ефективността на комбинирания подход с RF Pixel.
Каква е продължителността на курса, за да има видим ефект върху кожата?
Общият брой процедури се определя от д-р Ванеска. Тя изготвя индивидуален план за всеки пациент след запознаване с неговите предпочитания и основен преглед на състоянието на кожата му.
Обикновено продължителността на курса варира, като се провеждат от една до три процедури. Интервалът между тях трябва бъде минимум един месец.
Крие ли рискове радиочестотният лифтинг с RF Pixel?
Като цяло радиочестотният лифтинг е безопасна процедура, която рядко дава странични ефекти. По време на изпълнението ѝ е възможно усещане за загряване на кожата или леко парене. При по-чувствителни пациенти в третираната зона могат да се появяват зачервяване или сърбеж, които отшумяват до няколко часа.
Терапията не се извършва при наличие на онкологични и съдови заболявания, бременност, кърмене, диабет и затруднено кръвосъсирване. Тя е противопоказна при активна инфекция на обработвания участък, флебит, хемофилия и метални дентални протези.